Katalognr.: 78
HALVORSEN, A.: Skute, "Capt. P. Jørgensen "Anne Julie" af Christiania", Kaholmen 1836 tegnet af A. Halvorsen. Akvarell, 29x40 cm.
Han regnes som vår dyktigste skutemaler fra første halvdel av 1800 t. Flere av hans arbeider er datert på Kaholmen, her lå ofte skip på vei til og fra Christiania.
Litt. Norsk kunstner leksikon.
Solgt for: 8000