Katalognr.: 222
Rikt utskåret og rødmalt karmstol, 1700 tallet. Delvis senere maling med eierinitialer datering 1843. H: 66 cm.
Litt.: Avbildet i Johan Meyer: Fortids kunst i Norges bygder, Lunde, Bø og Seljord. S. 35.
Proveniens: Oprinnelig Langlem og senere Kobbervolden i Seljord.
Prisantydning: ( 30000 - )
Solgt for: 25000