Katalognr.: 222

Rikt utskåret og rødmalt karmstol, 1700 tallet. Delvis senere maling med eierinitialer datering 1843. H: 66 cm. Litt.: Avbildet i Johan Meyer: Fortids kunst i Norges bygder, Lunde, Bø og Seljord. S. 35. Proveniens: Oprinnelig Langlem og senere Kobbervolden i Seljord.

Prisantydning: ( 30000 - )

Solgt for: 25000