Katalognr.: 89
BALKE, PEDER (1804-1887): Presterød gård ved Tønsberg 1834-35, olje på papp, mål m/påmalt ramme 165x257 cm. Motivmål 130x210 cm. Balke dekorerte et helt rom på Presterød gård i 1834-35, veggmaleriene ble tatt ut da huset ble revet og auksjonens maleri er panelet av gården slik den fremsto i 1830 årene. Norsk Kunstnerleksikon bind 1, s.140.
Limt opp på nyere trepanel, skruehull i rammen. Usign.
Prisantydning: ( 400000 - )