Katalognr.: 463
Auksjon: 19.10.2019

Snusdåse i bjerk med skåret blomsterdekor, 1700 t. L: 13 cm., sekundær bit på kanten av lokket. Avbildet i Per Terje Norheim : Nytte og Nytelse, s. 95. Proveniens: Arne Gurholts samling.