Katalognr.: 103
Auksjon: 16.03.2019
DAHL, JOHAN CHRISTIAN(1788-1857) TILSKREVET: Skipsforlis, opl.(limt på plate). 24x34 cm., usignert. Slitt.
Brev fra Pola Gauguin datert 1942 med tekst: ....er det min mening at det efter al sansynlighet skyldes I. C. Dahl. motivet er velkjent i Dahls produksjon.....".
Prisantydning: ( 7000 - 8000)
Solgt for: 17000