Katalognr.: 86
Auksjon: 17.06.2017

DEBERITZ, PER: "Ung" 1914, litho. 43x33 cm., usignert. Litografiet av bildet "Ung 1914" er en slags "sikkerhetskopi" som Per fikk lagret før eller under siste krig da han var usikker på hva som kunne skje ifm. okkupasjonsmaktens behandling av originalen(en av dem) som Nasjonalgalleriet/Nasjonalmuseet da var og nå er i besittelse av. Proveniens: Deberitz familie.