Katalognr.: 230
Auksjon: 13.06.2015

Rosemalt kannestol, Åmotsdal i Telemark første halvdel av 1800 tallet. Malt av Knut Olavson Mevasstaul (1785-1862). Rosemalte fyllinger og topplist med rød/orange bakgrunn. Hvitmalt rygg med rosemaling og "himmel" øverst innvendig. Utskårede sider og portaler. To dører i underdel(mangler lås). H: 205 cm., B: 168 cm., D: 45 cm.

Prisantydning: ( 350000 - )

Solgt for: 280000